Приватне акціонерне товариство “Вінницяагротранссервіс”

Код за ЄДРПОУ: 00415037
Телефон: (0432) 67-03-15
e-mail: partner.tov@gmail.com
Юридична адреса: 21022, м. Вінниця, вул.Сергія Зулінського 42-Б
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Засновниками ПрАТ "Вiнницяагротранссервiс" згiдно з Установчим договором вiд 17.02.1998р є: Регiональне вiддiлення ФДМУ у Вiннийькiй обл ( внесок складає - 89,1% СК товариства) та ТОВ "Вiнницька САТП 0103 (10,9% СК). Свiдоцтво про державну реєстрацiю ВАТ "Вiнницяагротранссервiс" - номер реєстрацiї 1635 вiд 10.03.1998 року, свiдоцтво видане Реєстрацiйною палатою мiськвиконкому м.Вiнниця. Станом на 31.12.2011 року засновники акцiями товариства не володiють. У звiтному перiодi вiдбулася змiна найменування товариства на Приватне акцiонерне товариство "Вiнницяагротранссервiс", витяг iз державного реєстру АЄ №830526, виданий Реєстрацiйною палатою Вiнницької мiськради. У звiтному роцi злиття, подiлу, приєднання, перетворення чи видiлу у товариства не було.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Змiн в органiзацiйнiй структурi товариства у звiтному роцi не було. Органiзацiйна структура виробництва складається з: керiвництва, виробничих пiдроздiлiв, ремонтної бази, складських примiщень, дiагностичного центру. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв у товариства немає. Мiсцезнаходження основних засобiв - за адресою товариства. Перспектив розвитку немає.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій У звiтному перiодi пропозицiй щодо реорганiзацiї товариства з боку третiх осiб не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально - ордернiй системi
рахiвництва вiдповiдно до нацiональних Положень ( стандартiв) бухгалтерського облiку,затверджених наказами Мiнiстерства фiнансiв України та вимог Закону України < Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi> вiд 16.07.1999 року № 996-XIYта iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Рiчна фiнансова звiтнiсть за 2011 рiк складена вiдповiдно до вимог Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi>. Фiнансова звiтнiсть складена та подана у нацiональнiй валютi України ( гривнi) станом на 31.12.2011 року i охоплює перiод з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року.
Одиницею облiку основних засобiв на пiдприємствi є об'єкт основних засобiв, що вiдповiдає критерiям визначеним вiдповiдно до Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 7 <Основнi засоби> зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 92 вiд 27.04.2000р.
Нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється на пiдприємствi : 1 квартал 2011 року - за податковим методом, тобто за нормами амортизацiї за ставками передбаченими ст.8 Закону України <Про оподаткування прибутку пiдприємств> вiд 22.05.1997року за № 283IВР зi змiнами та доповненнями та Податкового кодексу України в розрiзi окремих iнвентарних об'єктiв, що вiдповiдає п. 26 П(С)БО 7 <Основнi фонди> та обраної пiдприємством облiкової полiтики; 2,3,4 квартали - за прямолiнiйним методом нарахування амортизацiї.
Придбанi нематерiальнi активи зараховано на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю у вiдповiдностi до п.10 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 8 <Нематерiальнi активи> зi змiнами i доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України за № 242 вiд 18.10.1999 року.
Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв у наказi про облiкову полiтику товариства передбачено проводити прямолiнiйним методом, що вiдповiдає п. 27 П(С)БО 8 <Нематерiальнi активи>. Переоцiнка нематерiальних активiв не проводилась.
Фiнансовi iнвестицiї первiсно оцiненi i вiдображенi в бухгалтерському облiку за собiвартiстю згiдно вимог п. 4. П(С)БО 12 <Фiнансовi iнвестицiї>, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 26.04.2000 року № 91.
Товарно - матерiальнi цiнностi ( сировина, основнi та допомiжнi матерiали, паливо, запаснi частини та iнше) для цiлей бухгалтерського облiку вiдображенi в балансi вiдповiдно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 <Запаси> зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.10.1999 р. за № 246.
Списання товарно - матерiальних цiнностей при вiдпуску у виробництво чи iншому вибуттi здiйснюється за методом ФIФО згiдно наказу про облiкову полiтику, що вiдповiдає вимогам п.18 П(С) Б О 9 < Запаси>.
Облiк касових операцiй здiйснюється вiдповiдно до <Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi>, затвердженого постановою Правлiння НБУ вiд 15.12.2004 р. за № 637.
Витрати виробництва та обiгу за їх елементами здiйсненi на пiдприємствi вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 16 <Витрати> зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.12.1999 р. за № 318.

Визначення валових доходiв та валових витрат на пiдприємствi проводиться у вiдповiдностi до Закону України <Про оподаткування прибутку пiдприємств> вiд 22.05.1997 року за № 283- 97I ВР зi змiнами та доповненнями та Податкового кодексу України вiд 02.12.2010 року за № 2755 - VI.Дебiторська заборгованiсть визнана на пiдприємствi активом , тому що iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигод i достовiрно визначена її сума, що вiдповiдає вимогам п.5 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 10 <Дебiторська заборгованiсть> зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 08.10.1999 року №237. Поточна дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включена до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю вiдповiдно до вимог п.7 П(С)БО 10 < Дебiторська заборгованiсть.
На дату балансу зобов'язання на пiдприємствi визначенi згiдно п. 5 Положення
(стандарту) бухгалтерського облiку 11 <Зобов'язання> зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.01.2000 року № 20 , оцiнка їх достовiрно визначена i iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигiд у майбутньому внаслiдок їх погашення.
Бухгалтерський облiк власного капiталу здiйснюється вiдповiдно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського облiку № 5 <Звiт про власний капiтал>, затвердженого наказом Мiнiстерства Фiнансiв України вiд 31.03.1999 р. № 87 зi змiнами та доповненнями.
Аналiтичний облiк Статутного капiталу ведеться на балансовому рахунку 40 <Статутний капiтал> за кожним акцiонером
Валовий дохiд для цiлей оподаткування , тобто загальна сума доходу пiдприємства як платника податку на прибуток вiд усiх видiв дiяльностi, отриманого протягом звiтного року у грошовiй або матерiальнiй формi визначена вiдповiдно до Закону України <Про оподаткування прибутку пiдприємств> вiд 22.05.1997 року № 283I97 -ВР зi змiнами i доповненнями та Податкового кодексу України. Визначення балансового прибутку за звiтний перiод здiйснено вiдповiдно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 3 <Звiт про фiнансовi результати> зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства Фiнансiв України вiд 31.03. 1999 року за № 87.
Текст аудиторського висновку Аудиторський висновок ( звiт незалежного аудитора) щодо фiнансової звiтностi

Ми провели аудит фiнансових звiтiв Приватного Акцiонерного Товариства <Вiнницяагро-транссервiс>, якi вiдповiдно до П(С)БО 25 < Фiнансовий звiт суб'єкта малого пiдприємництва >, включають: Баланс станом на 31.12.2011 року, звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк.

Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть.
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.

Вiдповiдальнiсть аудитора.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум та розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi .
Ми вважаємо, що отримали достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.

Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки.
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю наявних виробничих запасiв та товарiв станом на 31.12.2011 року, оскiльки ця дата передувала нашому першому призначенню аудиторами Пiдприємства. Через характер облiкових записiв Товариства, ми не змогли, за допомогою iнших аудиторських процедур, визначити можливу величину коригувань, якi могли бути потрiбними, якщо б ми були в змозi пiдтвердити кiлькiсть виробничих запасiв та товарiв станом на 31.12.2011 року.

Умовно - позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфi <Пiдстава для висловлення умовно - позитивної думки>, фiнансова ПрАТ <Вiнницяагротранссервiс>
вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах, фiнансовий стан Товариства станом на 31.12.2011 року та його фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату, вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.


Розкриття iнформацiї вiдповiдно до вимог рiшення ДКЦПФРУ
вiд 29.09. 2011 року за № 1360

1.Основнi вiдомостi про акцiонерне товариство

Повне найменування Приватне Акцiонерне Товариство <Вiнницяагротранссервiс>
Код за єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України 00415037
Органiзацiйно - правова форма 230-Акцiонерне товариство
Мiсцезнаходження 21022, Вiнницька обл., м. Вiнниця , вул.Тарногродського, б. 42
Дата державної реєстрацiї 10.03.1998 року, № запису в ЄДР 1 174 120 0000 003995
Мiсце проведення державної реєстрацiї Виконавчий комiтет Вiнницької мiської ради.
Телефакс 52-22-30
Основнi види дiяльностi
41.20 Будiвництво житлових i нежитлових будiвель
45.11 Торгiвля автомобiлями та легковими автотранс - портними засобами.
45.19 Торгiвля iншими автотранспортними засобами
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
71.12 Дiяльнiсть у сферi iнжинiрингу , геологiї та геодезiї , надання послуг технiчного консультування у цих сферах
77.12 Надання в оренду вантажних автомобiлiв.
Банкiвськi реквiзити РIр 2600101741005 МФО 302429 Фiлiя ПАТ "Промiнвестбанк" м.Вiнниця

2. Чистi активи дорiвнюють 419,3 тис. грн., що бiльше розмiру статутного капiталу Пiдприємства. Тобто чистi активи Пiдприємства вiдповiдають вимогам ч. 3 ст. 155 Цивiльного Кодексу України.
3. Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до ДКЦПФРУ аудиторами не виявлено.
4. Пiд час аудиту фiнансової звiтностi станом на 31.12.2011 року було встановлено факти виконання Товариством десять правочинiв на суму бiльше 10 вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої фiнансової звiтностi. Всi правочини укладено вiдповiдно до Рiшень Наглядової ради Товариства.
5. Корпоративне управлiння, як система, в тому числi система внутрiшнього контролю (аудиту) на Пiдприємствi не запровадженi. Вiдсутнє Положення, щодо корпоративного управлiння, корпоративного секретаря не обрано. Розподiл прав та обов'язкiв мiж органами Товариства та його учасниками , стосовно управлiння вiдбувається вiдповiдно до Статуту.
6. Вiдповiдно до МСА 240, аудитор несе вiдповiдальнiсть за отримання достатньої впевненостi у тому, що фiнансова звiтнiсть в цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства чи помилки. Через властивi обмеження аудиту iснує неминучий ризик того, що деякi суттєвi викривлення фiнансової звiтностi можна не виявити навiть у тому разi, якщо аудит належно спланований i виконується вiдповiдно до МСА. Нами було виконано процедури, для отримання iнформацiї, яка використовується пiд час iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства на рiвнi фiнансової звiтностi та на рiвнi тверджень для класiв операцiй, залишкiв на рахунках i розкриття iнформацiї.

7. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму.
Повна назва: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю <Аудиторська фiрма <Надiйнiсть>
Код ЄДРПОУ 32473281
Мiсцезнаходження: м. Вiнниця, вул.. Хмельницьке шосе 2, кiм. 400а.
Реєстрацiйнi данi: ТОВ <Аудиторська фiрма <Надiйнiсть> Зареєстроване Виконавчим Комiтетом Вiнницької Мiської Ради 15.04.2003р. за №1 174 105 0002 001530
Номер та дата видачi свiдоцтва про внесення в Реєстр аудиторських фiрм та аудиторiв, якi надають аудиторськi послуги Свiдоцтво №3630 видане рiшенням Аудиторської палати України вiд 15.07.05р. за №151, термiн дiї свiдоцтва до 14.07.2015 року. Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi № 0142 , видане на пiдставi рiшення АПУ вiд 29.09.2011 р. № 239I4
Керiвник Манько Надiя Федорiвна
Iнформацiя про аудитора Сертифiкат Аудитора-Серiя А №004407 виданий на пiдставi рiшення аудиторської палати України вiд 30 листопада 2000р. за №96, термiн дiї -30 листопада 2014 р.
Контактний телефон (0432) 66 02 45






Директор
Аудиторської фiрми <Надiйнiсть> Н.Ф.Манько

м. Вiнниця 30 березня 2012 р.























Акцiонерам та керiвництву
ПрАТ <Вiнницяагротранссервiс>

Лист - пояснення до аудиторського висновку, щодо фiнансової звiтностi Приватного Акцiонерного Товариства <Вiнницяагротранссервiс> станом на 31.12.2011 року

1. Активи пiдприємства

Аудит основних засобiв. Облiк основних засобiв Пiдприємства ведеться вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 <Основнi засоби>, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (далi - П(С)БО 7), та Положення про бухгалтерський облiк пiдприємства.
За даними фiнансової звiтностi Пiдприємства станом на 31.12.2011 року на балансi облiковувалися основнi засоби та iншi необоротнi матерiальнi активи, данi щодо яких наведенi в таблицi:
Данi щодо вартостi основних засобiв Пiдприємства (тис. грн.)

Номер Назва Сальдо по Д-ту на 01.01.11 р. (первiсна вартiсть) Сальдо по Д-ту на 31.12.11 р. (первiсна вартiсть)
10 Основнi засоби 2 596,9 2 783,3
101 Земельнi дiлянки - -
103 Будiвлi та споруди 2 570,6 2 754,2
104 Машини та обладнання 4,2 25,5
105 Транспортнi засоби -
106 Iнструменти, прилади та iнвентар - 3,6
109 Iншi основнi засоби 22,1 -
11 Iншi необоротнi матерiальнi активи 4,2 5,3
112 Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи 4,2 5,3

Сума накопиченої амортизацiї основних засобiв станом на 31.12.2011 року становить 1 270,6 тис. грн., залишкова вартiсть 1 518,0 тис. грн. Накопичена амортизацiя становить 45,56 % первiсної вартостi основних засобiв.
Амортизацiя основних засобiв до 31.03.2011 року нараховувалась за методом зменшувального залишку iз застосуванням норм, встановлених для нарахування амортизацiї у податковому облiку, за ставками передбаченими ст.8.6 Закону України <Про оподаткування прибутку пiдприємств> у редакцiї вiд 22.05.1997 р. № 238I97 - ВР, iз змiнами i доповненнями, у розрiзi груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 <Закону про прибуток>. Починаючи з 01.04.2011 року, амортизацiя основних засобiв нараховується прямолiнiйним методом, враховуючи строки корисного використання, про що визначено в додатку №2 до Наказу про облiкову полiтику Товариства 31.03.2011 року.
У звiтному перiодi iнвентаризацiя основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв проводилася Пiдприємством станом на <01> листопада 2011 року згiдно з Наказом директора <Про проведення щорiчної iнвентаризацiї> за № 13 вiд 01.11.2011 року. Розбiжностей мiж даними бухгалтерського облiку i фактичною наявнiстю об'єктiв основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв, iнвентаризацiйною комiсiєю не виявлено.
На нашу думку, данi фiнансової звiтностi Пiдприємства вiдповiдають даним реєстрiв аналiтичного та синтетичного облiку основних засобiв Товариства та первинним документам, наданим на розгляд аудиторам. Склад основних засобiв, достовiрнiсть i повнота їх оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї в цiлому вiдповiдають вимогам П(С)БО 7 та Положенню про бухгалтерський облiк Пiдприємства.

Незавершене будiвництво станом на 31.12.2011 року становить - 747,7 тис. грн. Основу незавершеного будiвництва складають капiтальнi iнвестицiї, у виглядi затрат на модернiзацiю основних засобiв.
Облiк капiтальних iнвестицiй вiдповiдає даним аналiтичного та синтетичного облiку.

Аудит виробничих запасiв. Облiк запасiв Пiдприємство здiйснює вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 <Запаси>.
Для бухгалтерського облiку Пiдприємства запаси класифiкують на такi групи: основнi та допомiжнi матерiали, малоцiннi та швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi.
Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Придбанi (отриманi) або виробленi запаси зараховуються на баланс Пiдприємства за первiсною вартiстю. Первiсна вартiсть запасiв визначається згiдно з П(С)БО 9 <Запаси>.
Балансова (первiсна) вартiсть запасiв у розрiзi окремих класифiкацiйних груп:

Група Залишок на 31.12.2011р. (тис. грн.)
1)Виробничi запаси: 26,6
- сировина та матерiали; iншi матерiали 11,6
- купiвельнi напiвфабрикати та комплектуючi вироби; -
- паливо; -
- тара i тарнi матерiали; -
- будiвельнi матерiали; 13,6
- запаснi частини; 1,4
- матерiали сiльськогосподарського призначення; -
- малоцiннi та швидкозношуванi предмети. -
2) Готова продукцiя( товари за вирахуванням нацiнки) 857,3

Списання матерiалiв проводиться на пiдставi актiв на списання, якi пiдписанi уповноваженими особами Товариства та затвердженi в установленому порядку. При вiдпуску запасiв у виробництво, продаж та iншому вибуттi їх оцiнка здiйснюється за методом ФIФО ( перших за часом надходження).
Вибуття матерiалiв та МШП проводилося згiдно з затвердженими актами списання матерiальних запасiв.
Обсяг розкриття iнформацiї вiдповiдає вимогам П(С)БО 9 <Запаси>.

Грошовi кошти. Станом на 31.12.2011 року на Пiдприємствi залишок грошових коштiв та їх еквiвалентiв становить -24,1 тис. грн., в тому числi:
- грошовi кошти в нацiональнiй валютi у касi пiдприємства (готiвка) - 0тис. грн.;
- грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточному рахунку пiдприємства -24,1тис. грн.
Залишок грошових коштiв пiдтверджено виписками банку та касовими документами. Данi аналiтичного облiку грошових коштiв вiдповiдають даним синтетичного облiку.

Дебiторська заборгованiсть. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги, згiдно Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 10 <Дебiторська заборгованiсть>, Товариством вiдображається за первiсною вартiстю. Станом на 31.12.2011 року первiсна вартiсть дебiторської заборгованостi складає 945,5 тис. грн. Резерв сумнiвних боргiв на протязi звiтного року не створювався. Вiдповiдно до облiкової полiтики Пiдприємства, резерв сумнiвних боргiв формується виходячи з платоспроможностi окремих ( конкретних ) дебiторiв. Пiд час аудиту фiнансової звiтностi, на пiдставi проведеного аналiзу, було встановлено що на балансi Товариства облiковується дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги), термiн виникнення , якої до одного року.
Дебiторська заборгованiсть по розрахункам з бюджетом складає 155,5 тис. грн.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть становить 31,6 тис. грн.


Склад i суми статтi балансу :
Стаття дебiторської заборгованостi На кiнець року, тис. грн.
Розрахунки з постачальниками 15,1
Розрахунки з iншими кредиторами 16,5
Усього 31,6

Данi аналiтичного облiку дебiторської заборгованостi вiдповiдають даним синтетичного облiку.

Iншi оборотнi активи. До складу даної статтi балансу станом на 31.12.2011 року вiднесено суму нарахованих податкових зобов'язань з ПДВ в розмiрi 221,4 тис. грн., по першiй подiї, згiдно п.п. а п. 187.1 ст. 187 Податкового Кодексу України, на суму отриманих авансових платежiв за продукцiю, яка станом на 31.12.2011 року не вiдвантажена покупцям. Також до даної статтi балансу вiднесено податковий кредит по неодержаним податковим накладним в сумi 0,6 тис. грн.


2. Зобов'язання пiдприємства

Поточнi зобов'язання. Згiдно Положення (Стандарту) бухгалтерського облiку 11 <Зобов'язання>, до поточних зобов'язань на Пiдприємствi вiдносять:
· Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги на Пiдприємствi складає 1 348,7 тис. грн.
· Заборгованiсть по розрахунках з бюджетом, та позабюджетними фондами, станом на 31.12.2011 року - 10,5 тис. грн.
· Заборгованiсть по розрахунках зi страхування -2,7 тис. грн.
· Розрахунки по заробiтнiй платi вiдповiдають чинному законодавству. Заборгованiсть по заробiтнiй платi станом на 31.12.2011 року на Пiдприємствi - 3,6 тис. грн.
· Iншi поточнi зобов'язання становлять - 2 743,8 тис. грн.
Перелiк i суми зобов'язань, що увiйшли до складу статтi :
Вид зобов'язання На 31.12.11 тис. грн.
Розрахунки з пiдзвiтними особами -
Розрахунки за авансами отриманими 2254,1
Податковий кредит по авансах виданих 2,0
Розрахунки з iншими кредиторами 487,7
Всього 2743,8

Облiк короткострокових зобов'язань вiдповiдає Положенню(стандарту) бухгалтерського облiку 11 <Зобов'язання>. Данi аналiтичного облiку зобов'язань вiдповiдають даним синтетичного облiку.
3. Власний капiтал.

Статутний капiтал. Згiдно п.6.1, 6.2 Статуту ПрАТ <Вiнницяагротранссервiс> (з останнiми змiнами та доповненнями), зареєстрованого 26.10.2011 року за № 11741050011003995 , Виконавчим комiтетом Вiнницької мiської ради Вiнницької областi, розмiр Статутного капiталу становить 300 700 грн.00 коп., який подiлено на 1 202 800 штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. кожна.
Статутний капiтал станом на 31.12.2011 року сформовано i сплачено у розмiрi 300 700 гривень, що складає 100% загального його розмiру.
Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй вiд 09 листопада 2011 року пiд № 45I02I1I11 на загальну вартiсть випуску за номiналом 300 700 гривень 00 копiйок, форма iснування - бездокументарна.

Додатковий капiтал. Станом на 31.12.2011 року до складу даної статтi балансу Товариством було вiднесено року iнший додатковий капiтал в розмiрi 446,3 тис. грн., основу якого складала iндексацiя основних засобiв в розмiрi 443,6 та безкоштовно отриманi необоротнi активи - 2,7 тис. грн.

Резервний капiтал Станом на 31.12.2011 року на Пiдприємствi облiковується резервний капiтал в сумi 1183,7 тис. грн., що становить 393,65 % вiд Статутного капiталу, який створено вiдповiдно до чинного законодавства та установчих документiв, за рахунок нерозподiленого прибутку.

Нерозподiлений прибуток. Скоригований непокритий збиток Пiдприємства станом на 01.01.2011 року становить - 1 740,6 тис. грн., який сформувався внаслiдок непокритого збитку станом на 31.12.2010 року в розмiрi 1 621,2 тис. грн., збiльшеного на суму 119,4 тис. грн., вiдповiдно до П(С)БО 6 <Виправлення помилок i змiни у фiнансових звiтах>. Станом на 31.12.2011 року скоригований непокритий збиток було зменшено на суму отриманого чистого прибутку за результатами господарської дiяльностi за 12 мiсяцiв 2011 року в сумi 229,2 тис. грн. На звiтну дату непокритий збиток Пiдприємства становить -1 511,4 тис. грн. Всi операцiї, стосовно формування непокритого збитку станом на 31.12.2011 року, належним чином вiдображенi в бухгалтерському облiку та Балансi..
Чистий прибуток вiд звичайної дiяльностi отримано наступним чином:

Найменування показника Код рядка ф.2 Сума, тис. грн.
Чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї(товарiв, робiт та послуг) 030 3 835,3
Iншi операцiйнi доходи 040 99,4
Iншi звичайнi доходи 050 65,8
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї ( товарiв, робiт, послуг) 080 2 684,2
Iншi операцiйнi витрати 090 997,0
Iншi витрати 100 57,6
Податок на прибуток 140 32,5
Чистий прибуток 150 229,2

Облiк реалiзацiї готової продукцiї, товарiв, послуг здiйснюється згiдно Нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку 15 <Доходи>. Реалiзацiя здiйснюється по методу нарахування.
Чистий прибуток отриманий по дiйсних операцiях, в ходi звичайної дiяльностi, вiрно вiдображений з точки зору рахунку, суми i перiоду. Вiдображений дохiд у <Звiтi про фiнансовi результати>, включає виписанi накладнi на вiрну суму за вiдвантажену продукцiю, а також виставленi рахунки за наданi послуги i певним чином вiдображенi з точки зору суми i перiоду. Витрати дiйснi i певним чином вiдображенi з точки зору суми i перiоду.

4. Чистi активи пiдприємства.

Розгорнутий алгоритм оцiнки, що фактично вiдображається балансовою вартiстю чистих активiв Пiдприємства виражається такою формулою:
ЧАф=НАо+ЗВ+НК+НУ+З+(ФА-ФЗ), де
ЧАф - фактично вiдображена балансова вартiсть чистих активiв пiдприємства;
НАо - вартiсть основних засобiв, вiдображених у балансi;
ЗВ - залишкова вартiсть нематерiальних активiв, вiдображених у балансi;
НК - вартiсть незавершених капiтальних вкладень;
НУ - вартiсть устаткування, призначеного для монтажу;
З - запаси товарно-матерiальних цiнностей, що входять до складу оборотних активiв, за фактично залишковою вартiстю;
ФА - фiнансовi активи ( грошовi активи, дебiторська заборгованiсть, довгостроковi та короткостроковi фiнансовi вкладення й iншi їх види, вiдображенi у звiтному балансi );
ФЗ - фiнансовi зобов'язання усiх видiв (довгостроковi та короткостроковi фiнансовi кредити, товарний кредит, внутрiшня кредиторська заборгованiсть)
Даний метод оцiнки активiв, в умовах iнфляцiйної економiки суттєво занижує реальну вартiсть чистих активiв пiдприємства. Це пов'язано з тим, що вартiсть основних засобiв , запасiв , усiх видiв товарно-матерiальних цiнностей у звiтному балансi вiдбита з урахуванням попередньої їх переоцiнки i до моменту здiйснення оцiнки вона зросла пiд дiєю iнфляцiї. Тому даний метод дозволяє одержати лише приблизне уявлення про мiнiмальну вартiсть чистих активiв пiдприємства:
Чаф. = 747,7 + 1 518,0 + 883,9+ 0,3 + (1 378,7-4 109,3) = 419,3
Як бачимо з розрахунку, чистi активи дорiвнюють 419,3 тис. грн., що бiльше розмiру статутного капiталу Пiдприємства. Тобто чистi активи Пiдприємства вiдповiдають вимогам ч.3 ст. 155 Цивiльного Кодексу України.

5.Стан бухгалтерського облiку

Бухгалтерський облiк на ПрАТ <Вiнницяагротранссервiс> ведеться по журнально-ордернiй формi, шляхом складання аналiтичних оборотно-сальдових вiдомостей . В перiодi, що перевiрявся Пiдприємство здiйснювало бухгалтерський облiк у вiдповiдностi з <Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй>, затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 30.11.1999 року за № 291, з незначними вiдхиленнями вiд Iнструкцiї по застосуванню Плану рахункiв бухгалтерського облiку, але це не призвело до суттєвих викривлень у фiнансовiй звiтностi.
Бухгалтерський облiк в цiлому проводиться з дотриманням П(С)БО та облiкової полiтики.
Данi бухгалтерських рахункiв спiвставленнi в бухгалтерських регiстрах, головнiй книзi i Балансi Пiдприємства.

6. Аналiз показникiв фiнансового стану
ПрАТ <Вiнницяагротранссервiс>
Коефiцiєнт Розрахунок, згiдно рядкiв Балансу 2010 р. 2011
Абсолютна лiквiднiсть Р. 230 А.Б.I р. 620 П.Б 0,004 0,006
Коефiцiєнт покриття (загальна лiквiднiсть) Р.260+270Iр.620+630П.Б. 0,19 0,55
Фiнансова незалежнiсть Р.380П.Б.Iсума Балансу 0,1 0,09
Покриття зобов'язань власним капiталом Р.380 П.Б. I р.620+480 0,11 0,10

В результатi аналiзу дiяльностi Пiдприємства за 2011 рiк видно, що коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi становить 0,006, що свiдчить про не достатню кiлькiсть грошових коштiв та їх еквiвалентiв для покриття короткострокових зобов'язань ( позитивне значення 0,25 - 0,5 ).
Коефiцiєнт покриття (загальна лiквiднiсть) становить 0,55, що свiдчить про те, що Пiдприємство не має можливостi погасити поточнi зобов'язання перед кредиторами (позитивне значення 1,0 -2,0).
Коефiцiєнт фiнансової незалежностi визначає частку коштiв власникiв Пiдприємства виконати свої зовнiшнi зобов'язання за рахунок використання власних коштiв, незалежнiсть його функцiонування вiд позикових коштiв (позитивне значення 1). За даними розрахунку даний показник 0,09 вказує на недостатнiсть власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть та повну залежнiсть Товариства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування.
Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом становить 0,10, тобто Пiдприємство на даний перiод не може погасити всi свої зобов'язання за рахунок власного капiталу.
На пiдставi аналiзу фiнансового стану ПрАТ<Вiнницяагротранссервiс> за 2010 - 2011 роки можна сказати, що Товариство не лiквiдне та залежне вiд зовнiшнiх джерел фiнансування .
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю наявних виробничих запасiв та товарiв станом на 31.12.2011 року, оскiльки ця дата передувала нашому призначенню аудиторами Пiдприємства. Через характер облiкових записiв Товариства, ми не змогли, за допомогою iнших аудиторських процедур , визначити можливу величину коригувань, якi могли бути потрiбними, якщо б ми були в змозi пiдтвердити кiлькiсть запасiв станом на 31.12.2011 року.
Доводимо до Вашого вiдома, що враховуючи данi обмеження, Вам буде надано Аудиторський висновок (звiт) з висловленням умовно - позитивної думки.


Директор
Аудиторської фiрми <Надiйнiсть> Н.Ф.Манько

м. Вiнниця 29 березня 2012 року
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основними видами послуг товариства є
- Здавання в оренду власного нерухомого майна,
- Оптова торгiвля автомобiлями.
Виробнича дiяльнiсть на пiдприємствi не ведеться тому виробничi потужностi не задiянi. Дiяльнiсть пiдприємства вiд сезонних змiн не залежить, основними клiєнтами пiдприємства є фiзичнi та юридичнi особи м.Вiнницi, Вiнницької областi та України. До основних ризикiв в дiяльностi можна вiднести надання послуг та оптовий продаж товарiв з попереднiм заключенням договорiв або попередньої оплати. Для захисту Емiтент проводить виконання договорiв та контрактiв лише пiсля отримання на рахунок пiдприємства авансової проплати. Заходiв для розширення ринкiв збуту товариство не проводить. Рiст цiн на послуги зростає з ростом iнфляцiї, збiльшенням цiн на ПММ. Нових технологiй та товарiв товариство не впроваджує. Конкурентами є iншi пiдприємства, що надають аналогiчний вид послуг, але за меншими цiнами. Перспективних планiв розвитку товариство не має. Кiлькiсть постачальникiв по поставцi товарiв, що займає бiльше 10 вiдстокiв у загальному об'ємi постачання 5 юридичних осiб. Положення на ринку низьке i нестабiльне.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi 5 рокiв придбано активiв на суму 303,3 тис.грн. Модернiзовано (полiпшення основних засобiв) - 572,5 тис. грн. (без ПДВ)4 - дооцiнено (дооцiнка основних засобiв) - 443,6 тис. грн. (без ПДВ); - продано - 243,8 тис. грн. Товариство не планує значних iнвестицiй або придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення У звiтному роцi товариство не орендувало основнi засоби. У звiтному перiодi товариство здавало в оренду примiщення - отриманий дохiд 435,1 тис.грн. Договори оренди заключаються термiном на 1-3 рiк з правом пролонгацiї. Виробничi потужностi задiянi повнiстю, ступiнь використання обладнання - 75%.Всi основнi засоби товариства знаходяться за мiсцем розташування пiдприємства. Екологiчнi питання не впливають на використання активiв товариства. У звiтному перiодi було завершене капiтальне будiвництво складiв. Сума нарахованого зносу на основнi засоби у звiтному перiодi склала 1270,6 тис.грн.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотнi проблеми, що впливають на дiяльнiсть ПрАТ "Вiнницяагротранссервiс" :
-зменшення обiгових коштiв;
- вiдсутнiсть клiєнтiв i автомобiлi;
- високi податки i збори;
-занчнi витрати на електроенергiю.
Досвiд роботи в данiй галузi вказує, що даний вид дiяльностi пiдприємства залежить вiд загальних економiчних умов , доходiв споживачiв та кредитної полiтики банкiвських установ. Фактори ринку дiяльностi товариства пов'язанi з погiршенням загальної економiчної ситуацiї в Українi , непослiдовнiстю економiчної полiтики державних органiв, зниження платоспроможностi споживачiв продукцiї.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень висока.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй за порушення чинного законодавства на пiдпрємство не накладалося.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів На кiнець звiтного перiоду укладених але невиконаних договорiв у товариства немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Товариство на майбутнi перiоди не планує розширення та реконструкцiї виробництва, що могло б вплинути на виробничу дiяльнiсть.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок В зв'язку з вiдсутнiстю коштiв товариство не видiляє кошти на дослiдження та науковi розробки.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Емiтент або його посадовi особи не виступають стороною в судових справах.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі 1. Акцiї товариства на зовнiшньому i внутрiшньому ринках цiнних паперiв не продавалися.
2.Заявки на фондовi бiржi не подавалися i подаватися не будуть.
3.Дивiденди у звiтному перiодi не нараховувалися i не виплачувалися.
4.Пiдприємство не має достатньої кiлькостi горошових коштiв для покриття короткострокових зобов'язань та не має можливостi погасити поточнi зобов'язання перед кредиторами. Товариство має високу залежнiсть власного капiталу вiд залучених засобiв. В цiлому пiдприємство покращило свiй фiнансовий стан. -Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) у 2008 роцi 9102,5 тис.грн. у 2009 роцi - 1590,7 тис.грн, у 2010 роцi - 620,5 тис.грн. у 2011 роцi - 4902,4 тимс.грн. По результатам роботи у 2008 роцi товариство отримало чистий збиток у сумi 21,6 тис.грн; у 2009 роцi чистий збиток склав 275,8 тис.грн. у 2010 роцi чистий збиток порiвняно з попереднiм перiодом зменшився на 243,2 тис.грн i складає 32,6 тис.грн. у 2011 роцi чистий збиток становив 32.5 тис.грн. Враховуючи те, що товариство на звiтну дату має непокритий збиткок в сумi 1511,4 тис.грн, але поточнi активи товариства на 419,3 тис.грн перевищують поточнi зобов'язання, можна зробити висновок, що фiнансовий стан пiдприємства дещо стабiлiзувався.