Приватне акціонерне товариство “Вінницяагротранссервіс”

Код за ЄДРПОУ: 00415037
Телефон: (0432) 67-03-15
e-mail: partner.tov@gmail.com
Юридична адреса: 21022, м. Вінниця, вул.Сергія Зулінського 42-Б
 
Дата розміщення: 13.05.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Засновниками ПрАТ "Вiнницяагротранссервiс" згiдно з Установчим договором вiд 17.02.1998р є: Регiональне вiддiлення ФДМУ у Вiннийькiй обл ( внесок складає - 89,1% СК товариства) та ТОВ "Вiнницька САТП 0103 (10,9% СК). Свiдоцтво про державну реєстрацiю ВАТ "Вiнницяагротранссервiс" - номер реєстрацiї 1635 вiд 10.03.1998 року, свiдоцтво видане Реєстрацiйною палатою мiськвиконкому м.Вiнниця. Станом на 31.12.2014 року засновники акцiями товариства не володiють. У звiтному перiодi вiдбулася змiна найменування товариства на Приватне акцiонерне товариство "Вiнницяагротранссервiс", витяг iз державного реєстру АЄ №830526, виданий Реєстрацiйною палатою Вiнницької мiськради. У звiтному роцi злиття, подiлу, приєднання, перетворення чи видiлу у товариства не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Змiн в органiзацiйнiй структурi товариства у звiтному роцi не було.
Органiзацiйна структура виробництва складається з: керiвництва, виробничих пiдроздiлiв, ремонтної бази, складських примiщень, дiагностичного центру. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв у товариства немає.
Мiсцезнаходження основних засобiв - за адресою товариства, м.Вiнниця, вул.Тарногродського 42.
Перспектив розвитку немає.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу - 8 осiб;
середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 1 ;
чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу – 2.
Фонд оплати працi 2014 рiк – 191,8 тис. грн.
Фонд олати працi 2013 рiк 170,9 тис. грн.
Фонд заробiтної плати збiльшився за рахунок збiльшення заробiтної плати в товариствi.
Кадрова програма, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам Емiтента не розробляється.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об''єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльної дiльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами Емiтент не здiйснював.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; У звiтному перiодi пропозицiй щодо реорганiзацiї товариства з боку третiх осiб не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Облiк основних засобiв ведеться пiдприємством на рахунку 10 «Основнi засоби».
Для цiлей бухгалтерського облiку основнi засоби класифiкуються за групами згiдно з Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 7 «Основнi засоби» затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 квiтня 2000 року №92 та зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 18 травня 2000 року за №288/4509 iз змiнами та доповненнями.
Станом на 31.12.2014 року у складi незавершених капiтальних iнвестицiй товариства облiковуються не введенi в експлуатацiю основнi засоби та iншi необоротнi матерiальнi активи на суму 70,1 тис. грн.
Придбанi основнi засоби зараховуються на баланс товариства за первинною вартiстю. Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв.
Згiдно з даними бухгалтерського облiку та балансу товариства станом на 31.12.2014 року залишкова вартiсть основних фондiв становить 2545,3 тис. грн.
На протязi звiтного перiоду товариством були придбанi основнi засоби на суму 34,4 тис. грн., проведено модернiзацiю основних засобiв на суму 27,8 тис. грн.
Нарахування зносу (амортизацiї) по основних засобах в перiодi, що перевiрявся, проводилось вiдповiдно до п.26.1 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 «Основнi засоби» (наказ №59 вiд 31.12.2013 року) iз застосуванням прямолiнiйного методу.
Вiдповiдно до даних бухгалтерського облiку та звiтностi товариства станом на 31.12.2014 року сальдо по рахунку 12 «Нематерiальнi активи» не рахується.
Товариство веде бухгалтерський облiк основних та допомiжних матерiалiв, палива та iнших матерiальних ресурсiв за їх первiсною вартiстю, яка визначається вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 «Запаси», затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.10.1999 року №246 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 2 листопада 1999 року за №751/4044.
Бухгалтерський облiк придбання, використання, реалiзацiї (списання) та вибуття малоцiнних швидкозношуваних предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з вимогами чинного законодавства України.
Вибуття запасiв здiйснюється за методом собiвартостi перших за часом надходження запасiв (ФIФО).
Станом на 31.12.2014 року на балансi пiдприємства рахуються запаси в сумi 613,0 тис. грн., в т.ч. товари – 439,7 тис. грн.
Вiдповiдно до вимог «Iнструкцiї про iнвентаризацiю основних засобiв та нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв, документiв та розрахункiв», затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 11.08.1994 року №69 та зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України вiд 26.08.94 року за №202/412 та на пiдставi наказу директора товариства №48 вiд 01.10.2014 року, станом на 31.10.2014 року товариством проводилась iнвентаризацiя основних фондiв, iнших товарно-матерiальних цiнностей, а також стану розрахункiв з покупцями, постачальниками та iн.
Облiк касових операцiй товариством здiйснювався вiдповiдно до «Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi», затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 року №637 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 13 сiчня 2005 року за № 40/10320 зi змiнами i доповненнями.
Операцiї по поточних банкiвських рахунках вiдображались в бухгалтерському облiку на рахунках 311 «Поточнi рахунки в нацiональнiй валютi» та рахунку 312 «Поточнi рахунки в iноземнiй валютi».
Залишок грошових коштiв на кiнець звiтного перiоду в нацiональнiй валютi склав 3,3 тис. грн.
Товариство вiдображає в балансi зобов’язання за умови, що вони являють собою заборгованiсть пiдприємств, яка виникла внаслiдок минулих подiй i погашення якої, як очiкується, призведе до зменшення ресурсiв пiдприємства, що втiлюють в собi економiчнi вигоди. Зазначене вiдповiдає вимогам Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 11 «Зобов’язання», затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.01.2000 року №20 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 11 лютого 2000 року за №85/4306.
Бухгалтерський облiк доходiв вiд реалiзацiї товарiв (робiт, послуг) здiйснюється товариством в залежностi вiд видiв нарахованих доходiв на окремих субрахунках рахунку 70 «Доходи вiд реалiзацiї» в цiлому у вiдповiдностi до П(С)БО 15 «Доходи», затвердженому наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 29.11.99 року № 290 та зареєстрованому в Мiнiстерства юстицiї України 14.12.1999 року за №860/4153 (надалi - П(С)БО 15 «Доходи»).
Облiк витрат товариства вiдповiдає вимогам Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 16 «Витрати», затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.12.99 року №318 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 19.01.00 року за №27/4248 та нормам облiкової полiтики товариства.
Вiдображення витрат товариства за 2014 рiк здiйснювалось на вiдповiдних рахунках облiку витрат згiдно з Iнструкцiєю №291.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами послуг товариства є:
- надання послуг оренди власного нерухомого майна
- торгiвля транспортними засобами.
Виробнича дiяльнiсть на пiдприємствi не ведеться тому виробничi потужностi не задiянi.
Дiяльнiсть пiдприємства вiд сезонних змiн не залежить, основними контрагентами пiдприємства є фiзичнi та юридичнi особи м.Вiнницi, Вiнницької областi та України.
До основних ризикiв в дiяльностi можна вiднести надання послуг та оптовий продаж транспортних засобiв з заключенням договорiв з вiдстроченням платежу.
Для захисту Емiтент проводить виконання договорiв та контрактiв як правило пiсля отримання на рахунок пiдприємства авансової проплати.
Заходiв для розширення ринкiв збуту товариство не проводить.
Продаж транспортних засобiв здiйснюється за ринковими цiнами з урахуванням попиту покупцiв. Вартiсть наданих послуг оренди власного нерухомого майна залежить вiд збiльшення цiн матерiали (використаних на утримання нерухомого майна) та з ростом iнфляцiї.
Нових технологiй та iнших видiв дiяльностi товариство не впроваджує. Конкурентами є iншi пiдприємства, що здiйснюють аналогiчнi види дiяльностi.
Перспективних планiв розвитку товариство не має. Кiлькiсть постачальникiв по поставцi товарiв, що займає бiльше 10 вiдстокiв у загальному об'ємi постачання 5 юридичних осiб.
Положення на ринку низьке i нестабiльне.
В iнших країнах дiяльнiсть емiтентом не здiйснюється.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi 5 рокiв:
придбано необоротних активiв на суму 425,7 тис.грн.;
модернiзовано (полiпшення основних засобiв) - 1 499,0 тис. грн.
- дооцiнено (дооцiнка основних засобiв) – 443,6 тис. грн. (без ПДВ);
- продано – 401,7 тис. грн. (в т.ч. ПДВ).
Товариство не планує значних iнвестицiй або придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; На протязi звiтного перiоду Укладались договора з афiлiйованими особами товариства.
Предмет укладених договорiв - надання безпроцентної поворотної фiнансової допомоги товариству,
термiн на який укладались договора – 365 календарних днiв.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 2,5 тис.грн
(Будiвлi i споруди - 20-35 рокiв;
транспортнi засоби 5-15 рокiв,
iншi ОЗ 5-15 рокiв).
Основнi засоби товариства використовуються за своїм основним призначенням.
Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi.
Емiтент не має обмежень на користування основними засобами.
У звiтному роцi товариство не орендувало основнi засоби.
У звiтному перiодi товариство здавало в оренду примiщення - отриманий дохiд 721,1 тис. грн. з ПДВ.
Договори оренди заключаються термiном на 1-2 роки.
Виробничi потужностi задiянi повнiстю, обладнання вiдсутнє
Змiна варостi основних засобiв вiдбулася за рахунок амортизацiї та придбання.
За 2014 рiк
-придбано основних засобiв по групам:
ТРАНСПОРТНI ЗАСОБИ 34,3 тис. грн.;
-продано, списано по групам:
ТРАНСПОРТНI ЗАСОБИ - 125,4 тис. грн. (в т.ч. ПДВ);
Всi основнi засоби товариства знаходяться за мiсцем розташування пiдприємства.
Екологiчнi питання не впливають на використання активiв товариства.
Станом на 01.01.2014 основнi засоби за первiсною вартiстю складають 4 153,0 тис.грн;
на 31.12.2014 року – 4 109,3 тис.грн;
Залишкова вартiсть на 01.01.2014 року основнi засоби складають 2 716,3 тис.грн;
на 31.12.2014 року – 2 545,3 тис.грн.
Знос на кiнець звiтного перiоду складає 1 564,0 тис.грн.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Iстотнi проблеми, що впливають на дiяльнiсть ПрАТ "Вiнницяагротранссервiс" :
-зменшення обiгових коштiв;
- вiдсутнiсть клiєнтiв i автомобiлi;
- високi податки i збори;
-значнi витрати на електроенергiю.
Досвiд роботи в данiй галузi вказує, що даний вид дiяльностi пiдприємства залежить вiд загальних економiчних умов , доходiв споживачiв та кредитної полiтики банкiвських установ. Фактори ринку дiяльностi товариства пов'язанi з погiршенням загальної економiчної ситуацiї в Українi , непослiдовнiстю економiчної полiтики державних органiв, зниження платоспроможностi споживачiв продукцiї.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень висока.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй за порушення чинного законодавства на пiдприємство не накладалося.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду укладених але невиконаних договорiв у товариства немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Товариство на майбутнi перiоди не планує розширення та реконструкцiї виробництва, що могло б вплинути на виробничу дiяльнiсть.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; В зв'язку з вiдсутнiстю коштiв товариство не видiляє кошти на дослiдження та науковi розробки.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Емiтент або його посадовi особи не виступають стороною в судових справах.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. -Посада головниого бухгалтера вакантна.
За даними бухгалтерського облiку фiнансовий результат товариства за 2014 рiк становить 1972,2 тис. грн. збитку.
Спостерiгається зменшення обсягiв реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) та збiльшення непокритого збитку проти минулого року.

За 2014 рiк виручка вiд реалiзацiї товарiв (робiт, послуг) зменшилась майже вдвiчi порiвняно з попереднiм роком та збiльшились iншi операцiйнi витрати. Зазначенi фактори негативно вплинули на показники лiквiдностi та платоспроможностi.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) в порiвняннi з минулим роком зменшився вдвiчi та свiдчить про те що, що платiжнi можливостi товариства значно погiршились. Товариство не в змозi погасити й короткострокову кредиторську заборгованiсть за рахунок грошових коштiв, оскiльки коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi менше нормативного значення.
Показники фiнансової стiйкостi вказують на залежнiсть товариства вiд зовнiшнiх кредиторiв. У товариства вiдсутнiй власний оборотний капiтал, який би мiг бути вiльно використаний в господарськiй дiяльностi.
В цiлому фiнансовий стан товариства нестiйкий та не стабiльний.